عامل شکار یک مرال و یک کل وحشی در پارک ملی گلستان دستگیر شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): عصر روز گذشته یکشنبه (۹۴/۸/۲۴) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستان حین گشت و کنترل در منطقه گلزار متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در این باره گفت: محیط بانان پس از درخواست نیروی کمکی به جست و جوی منطقه پرداخته و حوالی غروب آفتاب ۴ شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

احمد دباغیان اظهار داشت: مامورین جهت برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شدند اما متخلفین به محض مشاهده مامورین متواری شدند.

محیطبانان در جریان تعقیب و گریز با شکارچیان، نفر اصلی متخلفین را که اسلحه نیز به همراه داشت بازداشت نموده و سه نفر دیگر موفق به فرار شدند.

در بازرسی از متهم دستگیر شده لاشه یک مرال (گوزن قرمز) ماده و بخشی از لاشه متعلق به یک کل وحشی به همراه یک اسلحه برنو، تعدادی فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

هویت سه متهم فراری که از ساکنان یکی از روستاهای منطقه هستند نیز شناسایی شده و حکم جلب آنان نیز توسط مقام قضایی صادر خواهد شد.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک مرال معدل ۳۰۰ میلیون ریال و هر یک کل وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در محدوده پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و هشتصد هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال محکوم خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

پست بعدی

بلژیک برای گسترش همکاری های محیط زیستی با ایران اعلام آمادگی کرد

د آبان ۲۵ , ۱۳۹۴
در دیدار وزیر تجارت خارجی بلژیک با ابتکار، بلژیک برای گسترش همکاری های محیط زیستی با ایران اعلام آمادگی کرد به گزارش خبرگزاری مهر، پیتر دی کرم وزیر تجارت خارجی بلژیک با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص مسائل مربوط به […]