عکس یادگاری با لاشه گراز، شکارچی متخلف را ضمن واریز جریمه روانه دادگاه کرد

چندی قبل تصویری از بروز تخلف شکار در اختیار اداره محیط زیست شهرستان لارستان فارس قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان در این باره گفت: این تصویر شکارچی متخلفی را نشان می داد که بوسیله اسلحه گلوله زنی برنو یک خوک وحشی (گراز) را بصورت غیر قانونی شکار کرده و با افتخار با لاشه شکار خود عکس گرفته بود.این عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود و در زیر عکس نیز نام شکارچی متخلف و منطقه وقوع جرم قید شده بود.

لارستان-دادسرای-اسلحه-آلت جرم

تصویری که شکارچی متخلف در اینستاگرام به اشتراک گذاشته بود

خدانظر انصاری اظهار داشت: پس از دریافت تصویر، نیروهای یگان محیط زیست لارستان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز و پس از مدتی بررسی و پرس و جو صاحب تصویر را شناسایی نمودند.رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان گفت: پس از افشای هویت شکارچی متخلف، وی به اداره محیط زیست فراخوانده شد.

متخلف ابتدا از حضور در اداره محیط زیست خودداری می نمود اما زمانی که متوجه شد در صدد گرفت حکم جلب وی از دادگاه هستیم خودش در اداره حاضر شد.

متهم با مشاهده تصویر ضمن قبول اتهام وارده مبلغ ۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیرمجاز یک خوک وحشی را به حساب دولت واریز نموده و اسلحه خود را نیز به اداره محیط زیست تحویل داد.

لارستان-دادسرای-اسلحه-آلت جرم

خدانظر انصاری اظهار داشت: در این رابطه با شکایت اداره محیط زیست، پرونده این در این زمینه در دادسرای شهرستان لارستان تشکیل و متهم به دادگاه معرفی گردید.

متهم پس از حضور در دادسرا و صدور کیفرخواست با قید ضمانت بصورت موقت آزاد می باشد.

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

لارستان-دادسرای-اسلحه-آلت جرم

……..اسلحه گلوله زنی بکار رفته در جریان شکار غیر قانونی گراز پس از تحویل به اداره محیط زیست لارستان

ضمنا بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید و دستور مقام قضایی سلاح های مجاز و مهمات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

احتمال مصادره اسلحه مربوطه بعنوان آلت جرم به نفع دولت با استناد به ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

پست بعدی

مرگ هزاران ماهی در بستر زاینده رود و تلاش طبیعت دوستان برای نجات آبزیان زنده

ی مهر ۱۲ , ۱۳۹۴
قطع و وصل شدن های مکرر جریان آب در زاینده رود، ورود آبزیان به رودخانه در زمان جاری بودن آب و محبوس شدن آبزیان در آبگیرهای کوچک به دلیل قطع جریان آب رودخانه را در پی دارد و در میان هزاران ماهی، دوزیست و سایر گونه های آبزی از بین […]
آبگیرهای-هزاران ماه