تجدیدپذیرترین کشورها

  • موسسه Ernst & Young گزارش جالبی را در مورد شاخص جذابیت کشور‌ها (CAI) در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر ارائه کرده است که در آن ۴۰ کشور پیش‌رو دنیا در استفاده از انرژی‌های پاک رتبه‌بندی شده‌‌اند.
    بر طبق این رتبه‌بندی که در نوامبر ۲۰۱۲ ارائه شده است کشور چین در رتبه اول این لیست قرار دارد. معیا‌رهای رتبه‌بندی کشورها بر اساس میزان بازار انرژی‌های تجدیدپذیر، میزان سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و هم‌چنین استفاده از تکنولوژی‌های مناسب می‌باشد.
    در بین دیگر کشورهای برتر دنیا، کشور آلمان در رتبه دوم و آمریکا، هند و فرانسه رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. در این رتبه‌بندی آمریکا به رتبه سوم سقوط کرده است و آلمان با سرمایه‌گذاری‌های وسیعی که در این بخش انجام داده به رتبه دوم کشورهای جهان رسیده است.
    در تحقیق انجام گرفته ورود دو کشور تازه وارد به این رتبه‌بندی جالب توجه است. کشورهای عربستان و امارات متحده عربی با سرمایه‌گذاری‌های فراوان و حمایت‌های دولتی توانسته‌اند جایگاه مناسبی را در جهان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

پست بعدی

ورود عقاب های مهاجر به زیستگاه های طبیعی شهرستان نایین

ج فروردین ۲۳ , ۱۳۹۲
    ورود عقاب های مهاجر به زیستگاه های طبیعی شهرستان نایین در یک پدیده باشکوه و چشم نواز از طبیعت،صدها بهله عقاب از انواع عقاب طلایی، عقاب صحرایی و عقاب دو برادر که از گونه هایبزرگ جثه و بسیار ارزشمند پرندگان شکاری ایران می باشند، وارد زیستگاه های طبیعی شهرستان […]