جشن کاغذ ۹۴

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از  خبرنگار ایلنا ،در کاشان محمد حسین واحدیان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: بمنظور افزایش سطح فرهنگ عمومی و توجه به مقوله بازیافت جشن کاغذ در هفته پایانی شهریورماه در کاشان برگزار می‌شود.واحدیان تصریح کرد: برای تهیه هر تن کاغذ نیاز به قطع ۱۷ اصله درخت است که سالیانه هر شهروند می‌تواند از قطع یک اصله درخت با تفکیک کاغذهای باطله‌اش جلوگیری کند.

وی افزود: اگر همه ما ایرانیان این کار را انجام دهند بی‌شک سالیانه از قطع حدود ۱۰۰ میلیون درخت در طول یک سال جلوگیری خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان اظهار داشت: استفاده از کاغذ بازیافت شده به جای تهیه آن از چوب درختان، کاهش آلودگی هوا به میزان ۷۴ درصد، کاهش آلودگی آب به میزان ۳۵ درصد و کاهش مصرف آب به میزان ۵۸ درصد را بدنبال دارد که۵۰ درصد کاغذ تولید شده در کشورهای توسعه یافته از کاغذهای بازیافتی است.

محمد حسین واحدیان تصریح کرد: در راستای افزایش سطح فرهنگ عمومی و آموزش‌های شهروندی، شهرداری کاشان اقدام به برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی نموده است که جشن کاغذ نیز در همین بر اساس طراحی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان افزود: شهروندان با تفکیک زباله از مبدا می‌توانند نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های حمل زباله داشته باشند و علاوه بر آن به اقتصاد خانواده خود نیز کمک کنند.

وی در خصوص برگزاری جشن کاغذ در کاشان گفت: بمنظور تشویق شهروندان به تفکیک زباله از مبدا به مدت یک هفته از تاریخ بیست و پنجم شهریور ماه تا پایان شهریورطرح ویژه جشن کاغذ در سطح شهر بصورت گسترده برگزار می‌شود که به تمامی شرکت کنندگان هدایایی اهدا خواهد شد.

سید مهدی پیغمبرزاده مدیر بازیافت و پسماند شهری گفت: برای جمع اوری کاغذهای باطله ۱۱ ایستگاه در سطح شهر پیش بینی شده است که چهار ایستگاه بصورت دائمی در طول سال فعال هستند.

پیغمبر‌زاده تصریح کرد: شهروندان به ازای هر دو کیلو کاغذ باطله تحویلی یک برگ قرعه کشی دریافت خواهند کردکه در روز پایانی و ویژه برنامه جشن کاغذ درآمفی تئا‌تر رو باز بام شهر کاشان علاوه بر هدایای اولیه به قید قرعه نیز هدایای ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

وی در خصوص زمان جمع آوری و تحویل کاغذهای باطله گفت: همه روز بعد ازظهر از ساعت ۱۷ الی ۲۲ شهروندان می‌توانند کتاب؛ روزنامه و مقوا‌های باطله خود را به ایستگاه‌های جمع اوری تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سیزده =

پست بعدی

جشن نعناء

ش مهر ۴ , ۱۳۹۴
جمعیت کویر سبز به نقل از خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره ملی نعنا کاشان گفت:برگزاری نخستین جشنواره ملی نعنا با هدف رونق اقتصادی و گردشگری منطقه علاوه بر تحقق کلام رهبری در نامگذاری سال، مصداق اقتصاد مقاومتی در تقویت اقتصاد کشاورزی در این شهرستان است.مهدی نادعلی، دبیر جشنواره ملی نعنا کاشان، […]