تلفات طاعون در هفتادقله به بیش از ۴۰۰ کل و بز و قوچ و میش افزایش یافت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اثر شیوع بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (PPR) در منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک، از اواخر خردادماه سال جاری تاکنون صدها کل و بز و قوچ و میش وحشی در این منطقه تلف شده اند.

بر همین اساس ششمین مرحله پایش منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک روز گذشته (جمعه۹۴/۵/۹) با حضور بیست نفر از محیط بانان و همیاران محیط زیست استان مرکزی برگزار شد.

در جریان پایش روز گذشته  ۲۵ لاشه جدید در نقاط مختلف منطقه حفاظت شده هفتاد قله کشف گردید و اکیپ ها در طول مسیر حرکت خود به جستجوی لاشه های حیات وحش پرداخته و نسبت به دفن و معدوم سازی آنها اقدام نمودند.

به این ترتیب تعداد تلفات حیات وحش از ابتدای شیوع بیماری طاعون در این منطقه تاکنون به بیش از ۴۰۰ کل و بز و قوچ و میش وحشی رسیده است.

البته این تعداد لاشه هایی است که کشف شده و مشخصات آنها قبل از معدوم سازی به ثبت رسیده است. بطور حتم تعدادی از حیوانات مبتلا به ویروس، در نقاط صعب العبور منطقه تلف شده و لاشه آنها توسط اکیپ های پایش مشاهده نشده است.

با اقدامات صورت گرفته توسط نیروهای محیط زیست و شبکه دامپزشکی استان مرکزی ازجمله معدوم سازی لاشه ها به روش اصولی و ضدعفونی نمودن آبشخورها روند تلفات تا حدودی کنترل شده است و اکثر لاشه هایی که روز گذشته کشف شده مربوط به قبل بوده است.

۹۴۰۵۱۰_haftadgole-1 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-2 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-3 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-4 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-5 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-6 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-7 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-8 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-9 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-10 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-11 ۹۴۰۵۱۰_haftadgole-12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

پست بعدی

شهرداری باید برای آموزش بازیافت برنامه ریزی کند

د مرداد ۱۲ , ۱۳۹۴
به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس جمعیت کویر سبز کاشان مراسمی در دفتر این سازمان مردم نهاد برگزار گردید که این مراسم با حضور اعضای هیئت موسس این سازمان و اعضای این سازمان و تعدادی از اساتید دانشگاه و خبرنگاران آغاز شد. کاشان نیوز: محبوبه قدیریان: این مراسم با حضور اعضای […]