بیماری های ناشی از آب الوده

زردی: هر فردی که آب آلوده بنوشد، احتمال ابتلا به زردی را دارد. این بیماری باعث زرد شدن پوست بدن، صورت، چشم‌ها و ناخن‌ها می‌شود.اگر در آب آلوده خودمان را بشوییم یا حمام کنیم، احتمال ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل زردی، خارش پوستی، وبا و تبخال وجود دارد.

۲- اسهال خونی: نوشیدن آب آلوده باعث اسهال خونی
می‌شود.در اسهال شدید، فرد دچار دل درد شدید می‌شود در اثر از دست دادن آب بدن از طریق اسهال، فرد دچار کم آبی بدن می‌شود. چنین فردی نیاز فوری به تزریق سرم دارد.

۳- بیماری‌های چشم: در صورت نوشیدن آب آلوده یا شستن بدن با آن، مشکلات چشمی‌ظاهر می‌شوند مانند قرمزی چشم ها، ورم چشم‌ها و ورم ملتحمه چشم.

۴- بیماری‌های گلو:بافت اطراف گلو ورم می‌کند به تدریج بزرگ تر می‌شود و غدد ظاهر می‌گردند. این ورم به سمت دست‌ها و پاها نیز می‌رود.

۵- بیماری فیلاریال:این بیماری با ورم پاها ظاهر می‌شود و پاها در اثر ضخیم شدن پوست، خیلی بزرگ می‌شوند که الفانتیاز نام دارد.الفانتیازیس یا فیلاریازیس لنفاوی ، یک بیماری منتقله توسط پشه است که توسط نوعی انگل یا کرم به نام بروگیا مالایی ایجاد می‌شود. غدد لنفاوی در اثر بروگیا مالایی بسیار رشد می‌کنند و به عنوان پای فیلی شناخته می‌شوند.

۶- حصبه:حصبه یا تب تیفوئید، یک بیماری عفونی است و در اثر میکروارگانیسمی‌به ‌نام سالمونلا ایجاد می‌‌شود که معمولا از طریق خوراکی وارد بدن می‌‌شود (دهانی- مدفوعی) و چنانچه مدفوع بیمار توسط فرد دیگری به صورت غیرمستقیم مثلا از طریق آب وغذای آماده خورده شده باشد، معمولا این حالت پیش می‌‌آید.افرادی که از آب‌های نامطمئن و غیر بهداشتی استفاده می‌کنند، اگر این آب‌ها با فاضلاب مخلوط شده باشد، باعث ابتلای آنها به حصبه خواهد شد.مبتلایان به این بیماری معمولا تب دارند. در این بیماری تب بالا برای مدت ۲ تا ۳ روز وجود دارد.

۷- بیماری پوستی: بیماری‌های پوستی در اثر نوشیدن آب آلوده یا شستن خودمان یا لباس هایمان در آب آلوده ایجاد می‌شوند و باعث خشکی و خارش پوست می‌گردد. برای رفع آلودگی آب در منزل می‌توانید ابتدا آن را بجوشانید و سپس مصرف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

پست بعدی

مناسبت ترین ادویه ها جایگزین نمک

د خرداد ۲۵ , ۱۳۹۴
این چاشنی‌ها بهترین جایگزین نمک به شمار می‌روند. فشار خون بالا یکی از شایع‌ترین مشکلات جامع است که با مصرف نمک ارتباط مستقیم دارد، از طرفی نیز بین فشار خون بالا و افزایش خطر انواع سکته‌های قلبی و مغزی و مرگ و میر ناشی از آن‌ها ارتباط وجود دارد. وی […]