کشتن یک خرس به طرز فجیع در کرمانشاه

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: صبح امروز تعدادی از اهالی روستایی از توابع شهر ماهی دشت طی تماس با اداره محیط زیست کرمانشاه اعلام می کنند یک خرس به زخمی به اطراف روستا نزدیک شده است.

پس از این تماس اکیپی از نیروهای یگان و کارشناسان محیط زیست کرمانشاه به همراه تجهیزات و اسلحه بیهوشی راهی روستای مذکور می شوند.

خرس-کشتن به طر ز فجیع-مجروح-ضربات

………………..سنگ های اصابت کرده به سر و بدن خرس مجروح در اطراف و روی لاشه مشخص است

مامورین پس از رسیدن به روستا مشاهده می کنند که یک خرس نر بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

بررسی های اولیه نشان می داد بر اثر شلیک با اسلحه گلوله زنی از پشت، استخوان پای خرس دچار شکستگی و حیوان از ناحیه ران پا دچار خونریزی شده است.

خرس-کشتن به طر ز فجیع-مجروح-ضربات

………….شکستگی دندان های خرس بر ار اصابت اجسام سخت (سنگ) در تصویر فوق مشخص است

البته شلیک به این خرس ظاهرا چند روز قبل در ارتفاعات منطقه صورت گرفته و خرس مجروح پس از چند روز از روی ناچاری به حاشیه روستا پناه آورده است.

بر اساس شواهد موجود و اظهارات شاهدان، خرس مجروح پس از نزدیک شدن به حاشیه روستا مورد هجوم تعدادی از افراد محلی قرار گرفته و بر اثر ضربات اجسام سخت و بخصوص برخورد اصابت تعداد زیادی سنگ با ناحیه سر تلف شده است.

خرس-کشتن به طر ز فجیع-مجروح-ضربات

وجود تعدادی زیادی قطعه سنگ نسبتا بزرگ در کنار لاشه و بر روی لاشه و همچنین شکستگی دندانهای خرس نیز همین موضوع را نشان می دهد.

از سرنوشت لاشه این خرس اطلاعی در دست نیست اما ظاهرا لاشه هنوز به اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه منتقل نشده و تا زمان تنظیم این خبر در همان محل باقیمانده است.

منبع:دیده بان محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شش =

پست بعدی

اسطوخودوس و فواید زیاد درمانی

د خرداد ۱۱ , ۱۳۹۴
اسطوخودوس گیاه بومی حوزه مدیترانه می‌باشد و در سرتاسر جنوب قاره اروپا پراکنده است؛ البته در جنوب آمریکا زیر کشت آن را متداول کرده‌اند. اسطوخودوس در خاک‌های مخلوط با شن و ماسه که بخوبی آبیاری بشوند و محل نیز آفتابگیر باشد، رشد می‌نماید در جنوب فرانسه و بریتانیا این گیاه […]
جمعیت کویر سبز