بس کنید دیگه اینقده تخم مرغ نخرید،بخوردید

این حقیقتی است که میلیونها جوجه در سرتاسر بریتانیا درگیر اش هستند. این موجودات کوچک کرک پوش روی تسمه حرکت میکنند – نیمی به سمت مرگ می روند و نیمی دیگر راهی مرغداریها میشوند.

نرها بلافاصله نابود می شوند – یا خفه می شوند با داخل ماشین های خرد کن انداخته میشوند که آنا میکشد.

فیلم مستند تهیه شده توسط گروه مبارز رفاه حیوانات،
Viva،حقیقت نخستین روزهای جوجه های صنعتی را نشان داد.

پس از خارج شدن از تخم، جوجه ها روی تسمه گذاشته می شوند تا تعیین جنسیت و جداسازی شوند.

این جوجه خروس ها که خفه شده اند، از دستگاه به پایین می افتند
تخم مرغ-خروس-ارگانیک و فشرده-جوجه مرغ

گرچه ماده ها از این فرآیند اولیه جان سالم به در می برند اما بعد از آن در دستگاهی قرار داده می شوند تا انتهای نوکشان چیده شده و بعد واکسینه می شوند.

 

در اعمالی که توسط گروه مخفی Viva ضبط شده هیچ عمل غیر قانونی مشاهده نمی شود بلکه این تصاویر حقایق پشت پرده ی تصویر ارائه شده روی بسته های تخم مرغ سوپرمارکتها را نشان می دهد – تصاویری از مزارع روستا سان.

Viva یک گروه مبلغ گیاهخواری است و ترجیح میدهد مردم به تخم مرغ پشت کنند. این فیلم ها در آگوست از دو پرورش دهنده تهیه شدند.

در یکی از اینها، جوجه خروس ها پس از خفه شدن در ماشین، جمع آوری شده و برای تغذیه ی خزندگان استفاده می شدند.

 

مرگ و زندگی: این خانم جوجه خروس ها را از مرغ ها جدا میکند تا آنهایی را که از اتاق گاز جان سالم به در برده اند را بیاید و در حال پرتاب کردن یک جوجه خروس از روی تسمه به داخل جعبه است.
تخم مرغ-خروس-ارگانیک و فشرده-جوجه مرغ


تقلا برای هوا: این جوجه کوچک از جعبه بیرون زده
تخم مرغ-خروس-ارگانیک و فشرده-جوجه مرغ

طی فرآیندی تحت عنوان
IMD (نابودی مکانیکی آنی Instantaneous Mechanical Destruction)، جوجه خروس ها چند تا چند تا به داخل ماشین خرد کن انداخته میشوند.
خط مشی رسمی صنعت تولید تخم مرغ بریتانیا این است که این روش برای نابودسازی نارایج است. با این وجود، این فیلم مستند نشان داد که حداقل روش IMD بصورت عادی و مداوم در یکی از بزرگترین پرورش دهندگان اجرا می شود.

هر دوی این روش های کشتار مورد تایید دپارتمان غذا و کشاورزی کشور، DERFA و اجتماع کشتار انسانی هستند.

مدیر کمپین Viva، Justin Kerswell،میگوید:
“این وحشت پنهان صنعت تخم مرغ است که نمیخواهد شما شاهد اش باشید.”
و برای اولین بار در انگلستان، راز شماره یک صنعت تخم مرغ آشکار شد: چه بر سر جوجه خروس ها می آید.

“در تولید تخم مرغ، جوجه خروس ها مازاد هستند و این بدان معناست که در انبارهای عظیم از ماده ها جدا می شوند و هزاران هزار عدد از انها در روز اول یا دوم پس از تولد کشته می شوند.”

“درست مثل جوجه هایی که روی کارتهای تبریک عید پاک میبینید، این پرندگان جوان یا روی تسمه به سمت اتاق گاز میروند یا زنده زنده داخل خرد کن های برقی انداخته میشوند.”

“بازرس مخفی ما، حقیقت افتضاحی که صنعت تخم مرغ بریتانیا از آن حمایت میکند را بر ملا کرد.”

وی افزود: “جوجه مرغ ها هم وضع چندان بهتری ندارند. با خشونت از خروس ها جدا میشوند و بعد از آن به سمت یک تسمه ی بی پایان فرستاده می شوند”
“واکسینه می شوند و نوکشان چیده میشود که در واقع برای این حیوانات جوان دردناک است.”

آقای Kerswell گفت که سیستم نقاله ای منحصر به جوجه هایی که روانه ی سیستم های قفس فلزی میشوند نیست. همین سیستم برای جدا کردن جوجه های ارسالی به ارگانیک ترین و رها ترین تولید کنندگان تخم مرغ هم استفاده میشود.

 

حمایت ستارگان: مارتین شاو که به Judge John Deed نیز معروف است از viva حمایت میکند
وی افزود:
این یعنی نابودی تصور ناپذیر زندگی – آن هم فقط برای اینکه سر میز صبحانه ی شما یک تخم مرغ باشد.
مارتین شاو، که به عنوان Judge John Deed ایفای نقش کرده یک گیاهخوار و پشتیبان viva است. وی این مستند را “تکان دهنده” خوانده.
شاو میگوید: “این فیلم، قتل عام و دستکاری میلیونها جوجه را به دست صنعت تخم مرغ بریتانیا تصویر میکشد”

“حمایت از این صنعت خشن به معنای ادامه یافتن سلاخی جوجه خروس هاست، آن هم صرفا به دلیل جنسیت شان”

The British Egg Information Service از اعمال این صنعت حمیات میکند. با وجود مستند viva، این سازمان ادعا دارد که کشتار جمعی جوجه ها در این کشور رایج نیست گرچه غیر قانونی هم نیست. با این ادعا که “در صنعت تخم مرغ، در پرورش گاه، جوجه های نر و ماده بلافاصله بر اساس رنگ پرها جدا میشوند و خب قطعا تنها ماده ها تخم میگذارند. در گذشته جوجه خروس ها برای گوشتشان مصرف میشدند ولی حال که نژادهای گوشتی به سرعت رشد میکنند، جوجه خروس های نژاد تخم گذار برای صنعت گوشت نامناسب اند. بنابراین با روشی که مورد تایید DEFRA بوده و تحت نظر سازمان سلامت حیوانات دولتی باشد باید به نحوی از شر انها خلاص شد. نابودی جوجه خروس ها غالبا با استفاده از قرار دادن آنها در معرض گاز دی اکسید کربن یا ترکیبی از دی اکسید کربن و آرگون انجام میشود که طبق دستور العمل مورد تایید اجتماع کشتار انسانی، بدون درد است. سپس این جوجه خروس ها، غذایی با ارزش را برای گونه های دیگر از جمله خزندگان و پرندگان شکاری تشکیل میدهند. پرورش دهندگان، قانونا موظف اند دستگاه خرد کن داشته باشند ولی بیشتر برای خرد کردن تخم مرغ های جوجه نشده از آن استفاده میکنند. این صنعت تمایلی به خرد کردن جوجه خروس ها ندارد، گرچه اینکار غیر قانونی نیست.”

خرد کردن جوجه خروس ها در سایر کشورها از جمله آمریکا نیز رایج است.
رواج اینکار در خارج از کشور

تخم مرغ-خروس-ارگانیک و فشرده-جوجه مرغ

قربانیان کوچک صبحانه ی شما: هر ساله میلیونها جوجه خروس زنده زنده له یا خفه میشوند، تنها به این دلیل که با جنسیتی نامناسب برای تخمگذاری متولد شده اند.

هر ساله ۴۰ میلیون جوجه در بریتانیا قتل عام میشوند

این مستندات نشان داد که هر ساله ۴۰ میلیون جوجه خروس در روز اول یا دوم پس از خروج از تخم کشته می شوند. چون هیچ فایده ای برای این صنعت ندارند، نمیتوانند تخم بذارند و برای استفاده ی گوشت شان هم خیلی لاغر اند!

جوجه خروس ها در همان روز اول زندگی به سمت مرگی وحشتناک میروند. مرغداریهای ارگانیک، مرغ آزاد و سنتی، همگــــی جوجه ها را از چنین پرورش دهندگانی میگریند. پرورش دهندگانی درست مانند تصویر زیر:
مرغ های آزاد، ارگانیک و فشرده
مرغ های آزاد، ارگانیک و به هم فشرده همه یکی هستند. این کشتار بی پایان فقط به این دلیلی ادامه می یابد که مردم تخم مرغ می خورند.
دستکاری جوجه مرغ ها
زندگی خواهران این جوجه خروس ها هم چندان بهتر نیست. همان ابتدا نوک آنها بصورتی دردناک چیده میشود و اینکار به این دلیل انجام میشود که در آن جهنم پر جمعیت که انتظارشان را میکشد به یکدیگر آسیب نرسانند. گرچه پرکنی و خوردن گوشت همنوع همچنان ادامه دارد.
زندگی شان کوتاه است و بیشتر آنها در هفته ی ۷۲ ام زندگی کشته میشوند، کسر کوچکی از طول عمر عادیشان. تنها به این دلیل که به تدریج کمتر و کمتر تخم میگذارند.
قفس های فلزی

 

در حدود ۵۰% مرغهای بریتانیا کماکان در قفس نگهداری می شوند اما قرار است این قفس های فلزی جایگزین شوند – اما همانطور که خودتان حدس زدید، با قفسی دیگر جایگزین خواهد شد که “بهبود یافته” انگاشته می شود. گرچه آنچه ما دیده ایم ثابت کرده که چندان تفاوتی ندارند!
غالب مرغداریهای آزاد هم به قدری پر حجم هستند که فقط گونه ی دیگری از روش سنتی هستند – اتاقک هایی بسیار عظیم که اکثر مرغها هرگز آنرا ترک نمیکنند و به فضای باز دسترسی ندارند. از کجا میدانیم؟ چون از آن هم فیلم تهیه کرده ایم.

همین حالا عمل کنید:
 این صنعت به قدری ترک خورده که تعمیر شدنی نیست،
تخم مرغ نخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دو =

پست بعدی

آزمایش بر روی حیوانات روشی منسوخ و به دور از انسانیت

چ خرداد ۶ , ۱۳۹۴
انجام آزمایش روی حیوانات زنده و انسان ها دارای دیرینه تاریخی می باشد. حدود ۲۰۰۰ سال پیش روی برده ها و مجرم ها ازمایش انجام  می دادند.  در عصر حاضر هم با وجود مشکلات اموزشی و اخلاقی و با وجود روشهای پیشرفته و انسانی،هنوز هم بطور گسترده در کلاسهای عملی بسیاری […]
آزمایش بر حیوانات-تغذیه نادرست-کلسترول-