تصویربرداری از چهار خرس قهوه ای در ارتفاعات ساری

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: گروه محیط زیستی چکاد در سفری که اوایل هفته جاری به ارتفاعات منطقه دودانگه و چهاردانگه در شهرستان ساری داشتند، با چهار خرس قهوه ای شامل یک مادر و سه توله اش روبرو شده و تصاویر بسیار زیبا و کم نظیری را از فاصله نزدیک از این خانواده به ثبت رساندند.

خرس مادر بطور شگفت انگیزی به اعضای گروه اعتماد کرده و به آنها اجازه می دهد به توله هایش نزدیک شده و از آنها تصویربرداری کنند.

اعضای گروه چکاد آقایان کمیل قاسمپور، حامد تیزرویان، محمدعلی الله قلی، جابر سبک روح، محمد بزرگ زاده، حجت آهنگری، کاوه آتنی، امید اخوان و محیط بانان زحمت کش منطقه که امنیت موجود به خاطر زحمات آنهاست آقایان علیرضا ابراهیمی، سیروس علیپور، محمد عباس زاده، مهدی مرزبان، امین علی نژاد، اسماعیل عموزاده و محمد خلیلی هستند.

با وجود تمام زیبایی های موجود در تصاویر این گزارش، منطقه دودانگه و چهاردانگه در شهرستان ساری از لحاظ نیرو و امکانات حفاظتی به شدت دچار کمبود است بطوریکه از دو پاسگاه موجود، یکی از پاسگاه های محیط بانی که در قلب منطقه قرار دارد به دلیل نبود نیرو، غیرفعال و تعطیل شده است.

گروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ایگروه محیط زیستی چکاد-خرس قهوه ای

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

پست بعدی

میکرودوزینگ ،جایگزین آزمایش روی حیوانات

چ خرداد ۶ , ۱۳۹۴
پیچیدگی های روز افزون مربوط به خصوصیات فارماکوکینتیک، فارماکودینامیک و فارماکوژنومیک داروها و روند هزینه ­بر و استهلاکی تحقیقات پزشکی، روند فعلی اکتشافات دارویی را با انتقادات بسیاری مواجه ساخته است . بر طبق بررسی های به عمل آمده، زمان لازم برای ورود یک دارو به بازار دارویی، تا ۱۵ […]
میکرودوزینگ-حیوانات-FDA