پای چینی‌ها به دریاچه ارومیه باز شد

کمال الدین پیرموذن عضو فراکسیون محیط‌زیست در مجلس نهم در گفت‌وگو با میراث‌خبر از کم‌شدن بودجه محیط‌زیست در لایحه بودجه انتقاد کرد و گفت: بی‌اعتنایی مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست دلیل کاهش بودجه محیط‌زیست است.

این نماینده مجلس درباره آخرین اقدامات مربوط به دریاچه ارومیه تصریح کرد: دریاچه ارومیه به‌طور خاص دغدغه نمایندگان استان‌های شمال غرب کشور و به‌طور عام دغدغه همه نمایندگان مجلس است. اینطور که پیداست قرار است آب با استفاده از تکنولوژی روز از حوضه آبریز ارس به دریاچه ارومیه آورده شود.

قرار است چینی‌ها این تکنولوژی را به ایران بیاورند. شاید با این کار دریاچه ارومیه احیا شود و مشکلات کمبود آب کشاورزی در منطقه هم از بین برود. من مذاکراتی با نمایندگان استان‌های شمال شرقی کشور انجام داده‌ام. مسئولان دولت هم گفته‌اند این موضوع در حال پیگیری است، اما هنوز عملیاتی نشده است.

 همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دوازده =

پست بعدی

40 تالاب در آستانه نابودی!

د خرداد ۲۰ , ۱۳۹۲
۴۰ تالاب در آستانه نابودی ! ۸ سال تاریک در محیط زیست ۸ سال مرگ بار برای حیات وحش معاون طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست از خطر خشک‌شدن ۴۰تالاب کشور خبر داد و گفت: ۴۰تالاب از مجموعه تالاب‌های کشور با درصد خشکیدگی ۲۰تا ۷۰درصد در آستانه خشک شدن […]