برف که دیگر قابل پیش‌بینی است، این را چرا نتوانستیم مدیریت کنیم؟

از دیشب در جاده های منتهی به تهران هزاران ماشین در برف مانده اند و عکس و.گزارش است که از این بندگان خدا در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

جمعیت کویر سبزکاشان: علیرضا سعیدی*

از دیشب در جاده های منتهی به تهران هزاران ماشین در برف مانده اند و عکس و.گزارش است که از این بندگان خدا در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

چرا برای یک حادثه طبیعی قابل پیش بینی که حداقل سه روز قبل هشدار بارش آن را هواشناسی داده بود باز هم غافل گیر شدیم آیا امکان آن را نداشتیم تا با اطلاع رسانی گسترده به مردم از چند روز قبل از محبوس شدن آنها در اتوبانها جلوگیری کنیم؟

آیا نمی توانستیم همچون مدیران استان گیلان که چهار روز قبل از بارش از تشکل های مردم نهاد خود برای مدیریت بحران برف درخواست کمک کرد و از پتانسیل مردمی برای عبور از بحران ما هم کمک می‌گرفتیم؟

آیا وقت آن نرسیده است که مدیران بحران ما متوجه آن بشوند که دوران پدر سالاری به سر آمده و باید به توان و درایت مردم در مدیریت شهر و کشور خودشان اعتقاد پیدا کنند؟

متاسفانه این روزها، برای مدیریت بحران کشور ما روزهای تلخ و تاریکی است، روزگاری شده است که اقایان در مدیریت بحران کشور، نه تنها از تجربیات تلخ گذشته درس نمیگیرند بلکه با طرح هایی همچون طرح استانهای معین برای زلزله شهر تهران، نشان می دهند که نه تنها با زلزله های بزرگ آشنا نیستند بلکه به توان و قدرت مردم کشورشان هم بی‌ اعتقاد هستند.

تهران با چنین شیوه‌های مدیریتی در بحران، شهری بی‌دفاع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =

پست بعدی

بارش نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کاهش یافته است

د بهمن ۹ , ۱۳۹۶
کویرسبز: رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت:از اول مهر تا پایان روز شنبه (۷ بهمن ماه) کل کشور ۴۰ میلی‌متر بارش دریافت کرده است. این میزان بارش در مقایسه با بازه زمانی بلندمدت ۶۰ درصد کاهش داشته است. همچنین از آنجایی که سال گذشته در همین […]
بارش