نظام مدیریت سبز در کشور اجرایی می‌شود

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست‌محیطی سازمان حفاظت محیط‌زیست از اجرای نظام مدیریت سبز در کشور خبر داد.

تورج همتی با اشاره به اینکه کاهش اعتبارات هزینه‌ای و اعمال سیاست‌های مصرف بهینه منابع پایه و محیط‌زیست در ماده۱۹۰ قانون برنامه پنجم توسعه دیده شده است، افزود: بر این اساس تمامی دستگاه‌های اجرایی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موظف به اجرای برنامه مدیریت سبز می‌شوند. وی ادامه داد: این برنامه مدیریتی شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات و مدیریت پسماند است.

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست‌محیطی گفت: با توجه به آیین‌نامه اجرایی ماده۱۹۰ مصوب هیأت وزیران و مطابق با ماده۴ این آیین‌نامه شاخص‌های مدیریت سبز توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست با هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی و ادارات کل حفاظت محیط‌زیست استان‌ها در حال تدوین و نهایی‌شدن است.

وی تأکید کرد: پس از ابلاغ این آیین‌نامه، دستگاه‌های اجرایی موظفند که شاخص‌های اعلام‌شده را محاسبه و در چارچوب شاخص‌های ارزیابی عملکرد دستگاه‌های متبوع خود لحاظ کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یازده =

پست بعدی

ایران به زودی با بحران آب مواجه می‌شود

س اردیبهشت ۲۴ , ۱۳۹۲
معاون وزیر نیرو هشدار داد ایران به زودی با بحران آب مواجه می‌شود. به گزارش ایسنا، علیرضا دائمی در دومین نشست برنامه بین‌المللی خشکسالی با اشاره به اهمیت بحث خشکسالی در کشور گفت: به خاطر اهمیت مبحث خشکسالی ایران چهار سال پیش برگزاری نشست‌های بین‌المللی خشکسالی را به یونسکو پیشنهاد […]