برای چربی سوزی سریع این میوه ها را بخورید!!

بهترین میوه ها برای چربی سوزی و کاهش وزن

در اینجا ۱۰ ماده غذایی که به شما در چربی سوزی و رسیدن به وزن ایده آل بیشتر کمک می کنند، معرفی شده اند:

چربی سوزی با فلفل قرمز

فلفل قرمز دارای ترکیبی به نام کاپسایسین است که باعث تندی آن می شود، این ماده بدن را گرم می کند، متابولیسم را بالا می برد و کمک می کند که شما کالری اضافی را بسوزانید. متخصصان کاهش وزن توصیه می کنند که فلفل را به سوپ، سس و برنج اضافه کنید تا قابلیت چربی سوزی رژیم غذایی تان را افزایش دهید.

چربی سوزی با چای سبز

چای سبز حاوی ترکیبی موسوم به اپیگالوکتشین گالات است. این ماده سرعت متابولیسم را به طور موقت افزایش می دهد و چون خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، باعث می شود بدنتان بهتر از هورمون طبیعی و ناقل عصبی نوراپی نفرین استفاده کند. اثر اصلی نوراپی نفرین در متابولیسم، دادن پیغام جهت سوزاندن سلول های چربی و انرژی ذخیره شده است. چای سبز کافئین خیلی زیادی زیادی ندارد، و هر فنجان آن به طور متوسط دارای حاوی ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم کافئین است. کافئین هم راستای نوراپی نفرین عمل می کند و خاصیت چربی سوزی آن را افزایش می دهد.

چربی سوزی با جو دوسر

جو دو سر غنی از فیبر است و وقتی بدن می خواهد غلات غنی از فیبر را تجزیه کند، در طی مراحل هضم آن دو برابر انرژی مصرف می کند و کالری می سوزاند. متخصصان خوردن حریره جو را برای صبحانه توصیه می کنند. اما اگر آن را به صورت آماده می خرید باید حواستان باشد. بسیاری از این محصولات دارای قند افزودنی هستند که باعث خنثی شدن اثر سلامت آن می شود.

چربی سوزی با گریپ فروت

نصف گریپ فروت و یک فنجان قهوه بهترین گزینه برای وعده صبحانه است. به خصوص اگر ۲ ساعت بعد از آن دومین صبحانه خود را که غذایی سرشار از فیبر و پروتئین است، بخورید. گریپ فروت به بدن کمک می کند چربی و کلسترول را حل کند و مانع از سخت شدن رگ های قلب می شود.

چربی سوزی با بوقلمون و مرغ

از آنجایی که بوقلمون و مرغ چربی کمی دارند، هر دو کالری کمتری از گوشت گاو دارند. این یک شرایط برد برد برای بدن است و تمام مواد غذایی و فواید گوشت را با کالری خیلی کمتری دریافت می کند که هضم آنها به سوزاندن انرژی بیشتری نیاز دارد.

چربی سوزی با عدس

عدس سرشار از پروتئین است و چربی خیلی کمی هم دارد. در واقع کم ترین چربی را در میان غذاهای سرشار از پروتئین دارد. همچنین مصرف یک وعده آن، ۳۵ درصد نیاز روزانه آهن را تامین می کند. کمتر غذایی دارای ارزش های غذایی این عدس کم کالری است. آن را در دستور پخت سوپ خود وارد کنید، یا به عنوان یک غذای جانبی مصرف کنید.

چربی سوزی با ماهی

امگا ۳ موجود در ماهی بدن را مجبور به چربی سوزی بیشتر می کند و اشتها را در طول روز کنترل می کند. ماهی انتخاب خیلی مناسبی برای ناهار است. هر چه آن را در اوایل روز بخورید، مدت زمان بیشتری می توانید از ویژگی های تنظیم اشتهای آن بهره بگیرید.

چربی سوزی با میو های توت مانند

میوه های خانواده توت غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. آنتی اکسیدان ها موجب تقویت جریان خون و در نتیجه ساخت ماهیچه های قوی تر می شود. هر چه ماهیچه های بدن بیشتر باشد، کالری بیشتری را می سوزاند، حتی وقتی در حال استراحت باشد.

چربی سوزی با سیب

سیب به کم کردن کالری کمک می کند و خوردن آن راه ایمنی برای افزایش سطح گلوکز خون است و منبع کم کالری و مغذی از انرژی است.

چربی سوزی با قهوه

افرادی که میزان مناسبی قهوه می خورند، احساس افزایش متابولیسم را بعد از خوردن قهوه صبحانه تجربه کرده اند. کافئین موجب افزایش متابولیسم و کمک به سوزاندن کالری بیشتری می شود. علاوه بر این، موجب افزایش انرژی در طول روز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

پست بعدی

۷ خاصیت انار که برای زیبایی شما معجزه می کند

پ بهمن ۲۹ , ۱۳۹۴
بهترین چیزها معمولاً اندازه کوچکی دارند. این گفته دقیقا در مورد انار صحت دارد. چه کسی می دانست که میوه به این کوچکی چنان فواید فوق العاده ای برای زیبایی پوست می تواند داشته باشد. اجازه بدهید ببینیم انار چه معجزه ای برای پوست دارد. خواص انار چیست؟ خواص ضد […]