دولت اوباما بودجه انرژی پاک را تا ۵ سال آینده دو برابر می کند؛ ۱۲.۸میلیارد دلار

به گزارش ایرنا،شبکه خبری بلومبرگ نوشت: بر اساس گزارش روز شنبه کاخ سفید، دولت آمریکا خواستار ۷.۷ میلیارد دلار در بودجه اختیاری سال مالی ۲۰۱۷ به منظور افزایش منابع تامین مالی تحقیقات در زمینه انرژی پاک در ۱۲ سازمان فدرال است.
رهبران جمهوری خواه تاکنون گفته اند که برنامه ای برای کمک به تصویب طرح بودجه اوباما ندارند.
اوباما از درخواست نهایی خود درباره بودجه برای نشان دادن تلاش هایش جهت جلوگیری از نشت گازهای گلخانه ای استفاده می کند؛ اقدامی که با انتقاد قانونگذارانی از ایالت های نفت خیز و دارای منابع ذغال سنگ مواجه شده است.
اوباما قصد دارد روز سه شنبه (۹ فوریه) طرح قانونی افزایش مالیات بر نفت را به کنگره تقدیم کند.
سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات انرژی پاک حاصل تعهد آمریکا و سایر کشورهای جهان در مذاکرات دسامبر (آذر) گذشته درباره تغییرات اقلیمی در پاریس است.
حدود ۸۰ درصد از منابع مالی صرف حمایت از تلاش های وزارت انرژی در زمینه توسعه فناوری های مربوط به وسایل نقلیه پاک، ذخیره سازی انرژی و تحقیقات مربوط به راکتورهای هسته ای خواهد شد.
کاخ سفید اوایل این هفته اعلام کرد که پیشنهاد ۱۰ دلار مالیات در هر بشکه نفت را به عنوان راهی برای تقویت شبکه های حمل و نقل آمریکا ارائه خواهد داد. جمهوری خواهانی که کنترل کنگره را برعهده دارند، به شکل گسترده ای با این پیشنهاد مخالفت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

پست بعدی

خودروهای سبز، راهکار چینی ها برای مبارزه با آلودگی هوا

س بهمن ۲۰ , ۱۳۹۴
به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا، گرچه خرید وسایل نقلیه الکتریکی در چین هنوز چشمگیر نیست، اما در سال گذشته چهار برابر افزایش داشته است. به گفته کارشناسان، اگر کشور چین در زمینه تولید و فروش خودروهای الکتریکی حرکتی رو به جلو داشته باشد، این امر سبب کاهش قیمت […]