احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در زاهدان با همکاری اسپانیا

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر عبدالرضا صمیمی روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین با توجه به فضای جدید فراهم شده پس از برجام، تجربه جدیدی در زمینه انتقال فناوری از کشورهای پیشرفته را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: در همین راستا سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به عنوان مشاور و مسئول انتقال فناوری یک نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در زاهدان وارد عمل شده است و قرار است این نیروگاه با همکاری و سرمایه گذاری مشترک یک بخش خصوصی از کشور اسپانیا و یک شرکت دانشگاهی در زاهدان طراحی و ساخته شود.
صمیمی با بیان اینکه این نیروگاه، بزرگترین نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان، زمینه ایجاد یک شرکت دانشگاهی را با کمک خیرین فراهم کرده است و این شرکت، نیمی از هزینه های احداث نیروگاه را از محل کمک های مردمی و وقف و سایر اعتبارات تامین خواهد کرد و ۵۰ درصد هزینه نیز از توسط طرف اسپانیایی پرداخت خواهد شد.
به گفته وی، ایجاد این نیروگاه فعلا در مرحله امکان سنجی است و قرارداد رسمی ساخت آن به زودی منعقد خواهد شد.
معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تاکید کرد: اجرای این پروژه در انتقال فناوری انرژی های تجدیدپذیر به کشور، نقش اساسی خواهد داشت و این موضوع برای ما اهمیت زیادی دارد که از نتایج و دانش فنی حاصل از آن برای اجرای پروژه های مشابه و همچنین بومی سازی این فناوری در کشور استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =

پست بعدی

دولت اوباما بودجه انرژی پاک را تا 5 سال آینده دو برابر می کند؛ 12.8میلیارد دلار

س بهمن ۲۰ , ۱۳۹۴
به گزارش ایرنا،شبکه خبری بلومبرگ نوشت: بر اساس گزارش روز شنبه کاخ سفید، دولت آمریکا خواستار ۷.۷ میلیارد دلار در بودجه اختیاری سال مالی ۲۰۱۷ به منظور افزایش منابع تامین مالی تحقیقات در زمینه انرژی پاک در ۱۲ سازمان فدرال است. رهبران جمهوری خواه تاکنون گفته اند که برنامه ای […]