افزایش ۴۰ درصدی بودجه محیط زیست در صورت تصویب مجلس

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست نظام از سوی مقام معظم رهبری، همچنین توجه ویژه دولت به مباحث محیط زیستی، رشد بودجه محیط زیست در سال ۹۵ با افزایش حدود ۴۰ درصد از متوسط رشد بودجه کل کشور بیشتر است.

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ سیدمحمد مجابی، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مباحث بودجه‌ای ۹۵ که در مجلس در حال پیگیری است، گفت: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست نظام از سوی مقام معظم رهبری، همچنین توجه ویژه دولت به مباحث محیط زیستی، رشد بودجه محیط زیست در سال ۹۵ از متوسط رشد بودجه کل کشور بیشتر است.

وی با بیان اینکه منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۹۵ از ۲۳۶ هزار میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۶۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: این به معنای رشد ۱۳ درصدی منابع عمومی دولت است.

مجابی با اعلام افزایش حدود ۴۰ درصدی اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به سال ۹۴، خاطرنشان کرد: ردیف هایی همچون مدیریت بحران و سایر ردیف بودجه های در اختیار دولت که می تواند به حوزه محیط زیست تخصیص یابد پس از تصویب بودجه می تواند به رقم بودجه سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این موارد می تواند در بر گیرنده اعتباراتی برای دریاچه ارومیه، رودخانه کارون، گرد و غبار، خشکسالی و سایر موارد باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، وی ضمن یادآوری این موضوع که برخی موضوعات و مباحث زیست محیطی مرتبط با وظایف و اقدامات سایر دستگاه های اجرایی است و اعتبارات مربوطه ای نیز برای این دستگاه ها لحاظ شده است، افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و آبخیزداری از جمله این مباحث است.

مجابی با تاکید بر شرایط خاص محیط زیست کشور و وجود بحران‌های متعدد در این حوزه، ابراز امیدواری کرد: که پذیرش مسئولیت همگانی در حفظ محیط زیست و انجام تکالیف قانونی، همچنین رعایت حقوق و اخلاق محیط زیستی از سوی تمامی دستگاه ها و نهادها و آحاد جامعه منجر به رقم زدن آینده بهتر برای برنامه ششم توسعه به ویژه در حوزه محیط زیست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =

پست بعدی

پیام مردم به دولتمردان با کمپین "سه‌شنبه‌های بدون خودرو"

ج بهمن ۲ , ۱۳۹۴
مدیر دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از استقبال استان‌های مختلف کشور از کمپین “سه‌شنبه‌های بدون خودرو” خبر داد. محمد درویش در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه طرح “سه‌شنبه‌های بدون خودرو” را گروهی از فعالان محیط زیست اراک به […]