هوای تهران، کرج، اصفهان و مشهد ناسالم است

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا ازمرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، به دلیل پوشش ابر در حال عبور در بخش های کوهستانی شمال غربی حاشیه دریای مازندران در ابتدای روز و در بعد از ظهر درمنطقه جنوب غربی و غرب، تحلیل وضعیت گرد و غبار در این مناطق امکان پذیر نبود.
از ساعت ۱۵ روز گذشته گرد و غبار در ایران با غلظت قابل توجه پدیدار شد به خصوص در مناطق کوهستانی و کوهپایه های آن و تا یمه شب با افزایش بیشتری خود را نشان داد.این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت باقی مانده است.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران ۳ متر بر ثانیه ( ۱۱ کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از ۱۰ کیلومتر و رطوبت نسبی ۴۰ درصد است.
وی اظهار کرد:هوای کنونی تهران ابری با بیشینه دمای ۱۳ و کمینه ۴ درجه سانتیگراد در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شده است.
آزادی گفت:هوای تهران برای ۲۴ ساعت اول کمی ابری درپاره ای نقاط غبارآلود در بعدازظهر ابری، ۲۴ ساعت دوم کمی ابری گاهی نیمه ابری و وزش باد و ۲۴ ساعت سوم کمی ابری درپاره ای نقاط غبار محلی پیش بینی شده است، دمای کنونی تهران ۱۲ درجه سانتیگراد و جهت باد جنوبی گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

پست بعدی

کیفیت ناسالم هوای تهران در روز ملی هوای پاک

چ دی ۳۰ , ۱۳۹۴
محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است. وی اظهار کرد: کیفیت روز […]